Rreth Nesh

1. Historia jone

Big Bite eshte themeluar me 15 mars 1998 me nje subjekt te ndodhur ne qender te Qytetit Studenti, e quajtur “Enjoy Your Food”, I perqendruar kryesisht ne sektorin Fast-Food dhe Piceri. Duke studiuar kerkesat e tregut vume re se kerkesat per kete lloj ushqimi ishin ne rritje, prandaj ne 16 dhjetor te vitit 2000 hapem nje subjekt te dyte ne Rr.Abdyl Frasheri, te cilen e quajtem Big Bite, I perqendruar ne Fast-Food, Piceri dhe Restorant.
Kliente te kenaqur, shitjet ne rritje, na detyruan serisht te hapim nje subjekt te trete ne Rr.e Elbasanit, prane Ambasades Amerikane, ne prill te vitit 2004. Tashme ishim bere nje staf prej 70 punonjesish.
Ne qershor te vitit 2009 vendosem hapjen e pikes se katert ne Rr, George.W.Bush,
Kliente te besueshem, cilesi e larte sherbimi, cmimet konkurruese ishin dhe mbeten faktoret kryesore qe e vendosen Big Bite lider ne fushen e sherbimit te ushqimit. Per te strukturuar te gjithe keto kerkesa te rritura, ne krijuam administraten, magazine qendrore, dhe punishten e Kateringut( qe merrej edhe me pergatitjen e produkteve gjysem te gatshme per subjektet tona).
Kateringu eshte nje nga fushat tona me te fuqishme,pasi jemi te pakonkurueshem per sa I perket kapacitetit, menuse te pasur e te fresket, dhe sherbimit te shpejte. Partneret tane me te medhenj jane: Miss Globe, Miss Shqiperia, Kryegjyshata Bektashiane, Ambasada Amerikane, Netet e Klipit Shqiptar, etj.
Big bite u sherben klienteve edhe me sherbimin Big Bite Delivery, duke sherbyer ushqim prane shtepise, prane punes apo cilido ambjent tjeter, ne cdo kohe e ne cdo vend. Disponibiliteti 24/7, shpejtesia, korrektesia jone, kane kenaqur nje pjese te madhe te tregut te Tiranes.
Synimi yne eshte te dalim edhe me gjere tregut shqiptar, pasi duke studiuar tregun vejme re se hapesirat jane te medha per te zgjeruar kete sherbim edhe ne Rajon, Ballkan dhe Europe.
Sot kemi nje staff prej 100 puntoresh, tashme krenar per nje kompani te madhe. Suksesin tone ia dedikojme produkteve cilesore, me vlera kalorike, shume te shendetshme ,unike si: Pita-Pita, New Pita Club, Greek Chicken, Greek Mac, Pita shots etj. Gjithashtu ne kuzhine kemi supa te vecanta dhe specialitete te tjera qe jane ekzkluzivisht tonat. Aktualishit jemi duke zgjeruar gamen tone te produkteve duke nxjerre ne tregun origjinalitetin e Hot Dog Amerikan, dhe Filetinjot e Pules Amerikane(product bio).
Klientela jone perfshin te gjitha grup moshat , gjithashtu edhe turistet, pasi ne Big Bite I gjen te gjitha!

2. Udhetimi yne drejt se mires.

Qe nga fillimi ne jemi anagazhuar per te bere gjene e duhur. Cdo dite ne te gjitha subjektet tona ne vendosim njerez, procese dhe praktika ne vend per te bere ushqim cilesor, zgjedhje me te pergjegjshme ndihmuese dhe nje komunitet me te kenaqur. Ne jemi nje kompani inovative, gjithmone me deshiren per te ecur perpara. Nga modeli yne I biznesit origjinal, deri tek shpikja e perzierjes dhe ushqimi I lumtur, ne shqetesohemi per ti bere gjerat me mire neser se sa sot.
Ne e dime se menyra me kuptimplote per te rritur biznesin dhe per te krijuar vlere per te gjithe aktoret tane eshte duke u sherbyer me shume klienteve sa me shpejt. Kjo eshte arsyeja pse ne jemi fokusuar ne dhenien e konsumatoreve ate qe ata vertet deshirojne : ushqim te ngrohte I shijshem, dhe sherbim I shpejte- me nje pervoje te pergjithshme dhe vlere per parate e tyre qe I plotesojne pritjet e tyre ne rritje. Shtyllat kryesore te strategjise sone te rritjes jane:
a) Mbaj- Mbajtja e klienteve qe kemi, forcimi dhe shtrirja e zonave tona te forces perqendrohet ne dreke ,ne darke dhe ne raste familjare.
b) Rifitoj- Rikthimi I klienteve qe kishin humbur duke permiresuar shijen dhe cilesine e ushqimit tone, duke rritur komoditetin ne ambjente dhe duke ofruar vlera te forta.
c) Dixhital- Ri-formimi I nderveprimve tona me konsumatorin nese ata hane mire, marrin shpejt apo refuzojne, duke ndjekur vazhdimisht opinionet e tyre ne rrjetet sociale.
d) Delivery- Sjellja e pervojes se Big Bite ne me shume konsumatore ne shtepite e tyre , ne vendet e tyre te punes dhe me gjere.
Jemi krenar per zgjerimet qe kemi bere vitet e fundit dhe me besimin qe udhehiqet nga keto pika te siperpermendura , ne do te vazhdojme te behemi nje Big Bite me I mire per klientet.

3. Pergjegjesia jone, eshte mundesia jone.

Ne menyre qe njerezit te ndihen mire per ta vizituar, ata duhet te ndihen mire me ushqimin tone, me punonjesit tone , me ambjentet tona, me kompanine tone dhe ndikimin qe kemi ne ne treg. Prandaj pergjegjesine tone ne treg e masim me nje ushqim te fresket, shume cilesor, te ngrohte , te shendetshem. E masim gjithashtu me punonjesit tane te pajisur me uniforma te rregullta dhe serioze, gjithashtu me ambjente te sigurta me kamera vezhgimi dhe security police ne cdo kohe ne cdo subjekt. Keto pergjegjesi na kane dhene mundesine e madhe te zgjerimit, te perqafimit te cdo klienti, dhe te ambicies per zgjerim jashte kufinjve.

4. Ushqimi cilesor, celesi yne.

Pse ka rendesi?
Ushqimi eshte zemra e biznesit tone. Ne jemi krenar qe jemi zgjedhja e shume familjeve, te cilat ne besim te plote zgjedhin Big Bite per vaktet e femijeve te tyre. Ne po permiresojme cdo dite e me shume ushqimin tone duke vendosur gjithnje e me shume qellime per shije dhe cilesi duke prezantuar oferta te reja.
Se bashku me furnizuesit tane ne nxisim ekspertizen dhe pasionin tone te kombinuar se bashku duke e drejtuar Big Bite drejt nje permiresimi te vazhdueshem. Siguria e ushqimit eshte prioritet numer nje ne Big Bite. Ne punojme me kompanite ushqimore kryesore, akademike dhe agjensite rregullatore per avancimin e standarteve dhe praktikave te sigurise ushqimore.
Kemi zgjedhur tregun europian, kompanine prestigjoze Select Bakery ne Greqi, per te marre lenden tone te pare si: buke, simite , pite etj
Ne sigurojme sigurine e ushqimit tone duke zbatuar standartet e sigurise ushqimore te bazuara ne shkence dhe rrezik, nga ferma ne pirun. Parimet operacionale te sigurise ushqimore te Big Bite, udhezojne praktikat e trajtimit te ushqimit ne te gjithe zinxhirin e furnizimit , gjate rruges per ne banak ne restorantet tona.

Certifikata e vleresime

” Lumturia është e vetmja gjë mund të shpërndahen pa e poseduar “

“Big Bite është krenar që ka qene partner i Dhomes se Tregtise dhe Industrise në Tiranë, dhe mbështet këtë institucion në përpjekjet e saj për të ndryshuar jetën e mijëra fëmijëve,nëpërmjet panaireve të ndryshme. Si pjesë e familjes së pjesemarresve të rregullt të panaireve “Gjithcka per femijet”, besojme se ky është investimi më i mirë që biznesi apo shoqëria mund të bëj.”

IMG-20171222-WA0008